Jdi na obsah Jdi na menu

Zásahová jednotka SDH Hostěradice je zařazená do plošného pokrytí Jihomoravského kraje jako jednotka kategorie JPO-V. To znamená že jsme jednotka s místní působností a to pouze v katastru obce Hostěradice, Chlupice a Míšovice.

.

Obrazek

Jelikož jsme jen jednotka s místní působností, tak přesto nic nebereme na lehkou váhu a pravidelně provádíme výcvik a školení. Naše tři obce jsou rozlehlé a katastr čítá cca 2500 hektarů. V obci žije cca 1472 obyvatel. V plánu je výstavba rodinných domků a domu s pečovatelskou službou, takže počet obyvatel se bude pravděpodobně zvětšovat. (už teď jsme šestou nejlidnatější obcí na okr. Znojmo)  Dále se v naší obci nachází škola, školka, benzínová stanice a spousta rozlehlých zemědělských objektů. Obcí protékají dva potoky. Cisternu naše jednotka nevlastní a spoléháme se na hydrantovou sít v naší obci a zdroje přírodní vody. Mimo obec na lopaty, háky a sekery. Nejbližší vzdálenost HZS od naší obce je stanice Moravský Krumlov vzdálená 15 km. Nejbližší jednotka SDH vlastnící cisternu je JSDH města Miroslavi.(5km)

Jméno                                              zařazení v jednotce

hasič - nositel IDT

(řidič) - člen vlastnící řidičské oprávnění C

značka * za jménem = příslušník HZS

Pilař - obsluha řetězových i rozbrušovacích pil  - člen, jež prošel 40 hodinovým kurzem, který byl ověřen teoretickou i praktickou zkouškou.

.

tel. velitel jednotky: +420 604 875 413